apricots

Morele są używane w badaniach żywieniowych dla nerek, wątroby

Morele są przydatne ze względu na obecność witamin.

Choroby moreli

Choroby moreli morela

Zapobieganie i ochrona moreli przed chorobami, szkodnikami, gryzonie i oparzenia słoneczne.  Uzyskania wysokich plonów owoców zależy od stanu drzew. Apricot, podobnie jak inne uprawy owoców, jest stale narażone na różne choroby i szkodniki, które w pewnych okolicznościach tak zniszczony, drzewa, które stanowią zagrożenie dla ich życia.

, Najbardziej skutecznym środkiem do zwalczania szkodników i chorób jest zapobieganie.  Przede wszystkim, musimy przestrzegać higieny fitosanitarnej, a mianowicie, aby zapewnić:  - Usuń wszystkie chore gałęzie i pędy, a zimujące stadia szkodników i ich spalania kolejnych;  - Oczyszczenie rany, ich dezynfekcji i kit, czyszczenia martwych kory;  - Kolekcja, spalenie lub zakopanie chorych liści;  - Od połowy spadku ochronę przed poparzeniem słonecznym, moreli, wstrząsnąć i gryzoni (królików i myszy).

Najbardziej niezawodne zabezpieczenie jest wiążąca roślin z różnych materiałów, które będą chronić od słonecznej nasłonecznienia i temperatury wczesną wiosną i okresy pozdneosennii. Shtamb związane off, dyrygent centrum i podstawy szkieletowych oddziałów. Kolejowego na dole pnia pokryta ziemią, tak, aby nie przebić myszy;  - Realizacja dokładność wszystkich agronomia techniki charakterystyczne dla kultury moreli.

Basic choroby moreli Apricot podatne na choroby, który infekuje liści, kwiatów, owoców i szkieletowych części drzewa. Najbardziej szkodliwe monilioz, klyasterosporioz, vertitsillez, tsitosporoz, rak bakteryjny i brązowych plam i zwijają liści. Ogromne szkody dla roślin powoduje skurcz moreli (udar mózgu), które mogą być przyczyną warunki klimatyczne.

Stopień uszkodzenia zależy od typu suszenia, oraz hodowli zwierząt.  Monilioz (monilialny palić, szary owoców formy). Patogen - Grzyb powoduje brązowienie i śmierci kwiaty, pędy i owoce. Choroby jest szkodliwe, gdy morela kwitnie deszczowej zimnej pogody. Zarodniki są rejestrowane przez wiatr i owady na kwiatach, powodując ich brązowienie i suszenia. Grzybnia z kwiatu wchodzi do "oddział owoców i uderzający kwiat wegetatywnego pędów.

Owoce są zakażone głównie przez urazy  na skórze, które czynią ryjkowce, gąsienice, rolki liść ćma Codling, ćmy. Do zakażenia dochodzi przez bliski kontakt, a pacjenci i owoce zdrowe. W przypadku braku działań ochronnych, strat w plonach może wynosić 70-80%. Infekcja utrzymuje się aż do następnej wiosny na martwe części roślin, owoców i liści chorych.

W celu ochrony przed moreli monilialnogo pacjentów spalić produkcji kolekcji  owoce, liście i rośliny są rozpylane na pąk róży, i natychmiast po  Kwitnienie 1% płyn Bordeaux lub substytutów.  Klyasterosporioz (perforowane miejscu). Patogenów grzyb infekuje liście, owoce i pąki kwiatowe. Miejsca na liściach tworzą zaokrąglone  kształt, czerwono-fioletowego krawędzi i centrum purpura, a następnie zmienionych tkanek spada.

Na 1-2 dni przed osadzanie plamy na tych sporulacji nuty grzyba. Miejsca na owoce są najpierw małe, czerwone, następnie skręcić w suchym strupem. W niektórych odmian zanieczyszczone miejsca wypadają, a na ich miejsce są otwory, z drugiej serii owoców, stają się brzydkie.  Wpływ na nerki jest ciemniejszy niż normalnie, gumę zalany, błyszczące,  nie rozpuszcza się i mocno dniach strzelać.

Do pędów pod nerek  tworzy depresji plamy z pęknięć i kamedetecheniem. Zainfekowane pędy i pąki są stałe ogniska zakażenia. Intensywne rozpraszanie i zakażenia sporu środek roślin występujących na wiosnę i jesienią w deszczu.  W celu zwalczania chorób za pomocą 1%-nia cieczy Bordeaux - na wiosnę  na pąki pęcznieją i upadku, po upadku liści.  Verticillium więdną (vertitsillez).

Patogenów-grzyb - przyczyny  więdnięcie lub śmierci poszczególnych gałęzi drzewa późnym latem, a następnie żółknie i rzuca liści w dolnej części oddziałów pacjentów, natomiast w górnej liście pozostają zielone. Kory i łyka pozostają zdrowe. Grzyb rozwija się w statki prowadzące z drewna gromadzi się w żyłach i ogonkach liściowych.

W rozkładu resztek roślinnych do gleby i gromadzi je i zainfekować nowe rośliny w miejscu przecięcia i uszkodzenia korzeni i pnia niższe. Najczęściej dotyka młodych, dobrze rośnie         roślin.

Główne metody ochrony przed vertitsilleza - zapobiegawczych         środki w celu zapobiegania stojącej wody z gleby, stosowanie nadmiernych dawek azotu,         unikać sadzenia roślin wrażliwych blisko, jagoda, poziomka,         tytoniu. Nie możemy pozwolić, rannych korzenie grubsze niż 3 mm na następnym przetwarzania         gleby. Zainfekowane gałęzie należy usunąć.  Infectious wysuszenie.

Spowodowane przez grzyby i bakterie (tsitosporoz         i bakteryjne, rak). W obu przypadkach choroba objawia się w szkieletowych         części drzewa, wraz z martwicą, pękanie i łuszczenie się skóry         kory kamedetecheniem, edukacji gomoznyh sag. Szczególnie podatne         bakteryjne rak tsitosporozu i młodych roślin.

Rozwój zakaźnych         Wpływ suszenia warunki glebowe i klimatyczne, a zwłaszcza gwałtowne wahania         temperatury, powodując uszkodzenie kory.  Terminowe praktyk rolniczych przyczyniają się do lepszego rozwoju         drzew, zwiększając ich odporność na wstrząsy.

Powinny być usunięte z         Artykuły wyschły gałęzie i drzewa, które służą jako źródło infekcji, do prowadzenia         zakład dezynfekcji i wapna rocznie undergirding tułowia i podstawy         szkieletowych gałęzie i drzewa spryskać Bordeaux cieczy wiosnę         - Z pąki jesienią - w czasie opadania liści.  Miejscu Brown (gnomonioz).  Patogen - grzyby - wpływa na liście,         w mniejszym stopniu - owoców i pędów.

Jest zbyt wcześnie, defoliacji,         zmniejsza wydajność i wpływa na jakość owoców. Tworzy się na żółte liście         średnicy 0,5-1,5 cm miejscu, kolejne gleby suszenia. Część, której dotyczy         liści brązowieją, liście wyschły, curl i przedwczesnego opadania. Owoc         objętych tym plamy, upadek zdeformowane.

Aby neodrevesnevevshih         pędów roku nie są szare plamy o nieregularnych kształtach.  Duży         Choroba powoduje uszkodzenia młodych roślin, powodując przedwczesne przelania         liści, osłabienie roślin.  Środki kontroli są takie same, jak w ochronie wyżej wymienionych chorób.  Curly liści.  Patogen - grzyb.

Choroba objawia się         w zginania pędów, skrócenie i pogrubienie międzywęźli i szczepu         liści.  Zainfekowane blaszki liściowe są dużo grubsze niż normalnie,         obie strony są objęte woskowa powłoka zarodniki grzybów.  Środki kontroli - opryski zawierające miedź narkotyków.  Martwicze plamienie i hloroticheskaya gatunków kamienia.

Te         chorób - wirusowych, są w większości przekazywane z porażonych roślin         przez pyłki i nasiona.  Duży stopień transferu obserwowane w perekrestoopyliteley         i mniejszych - w samopylnych. Zanieczyszczone pyłek jest zwykle prawidłowy         nie rozwija. Wszystko to w konsekwencji prowadzi do niskiej zbiór owoców         i zmniejszenie wydajności.

W przedszkolu choroby zmniejsza się o 1,5-2,0         czas przeżycia i hamuje rozwój pąków okulyantov. Najbardziej charakterystycznym         symptom - tworzenie gumy na pniu drzewa i szkieletowych.  3-4 lata         po klęsce z drzew zazwyczaj umierają.  Środki kontroli - znane hodowli zdrowego materiału rozmnożeniowego.

Głównych szkodników moreli. Apricot takie uszkodzenia jako szkodniki,         jak śliwki i innych upraw owoców. Są to gęsi, Ćma,         ćmy, mole, mszyce i inne.  Niebezpiecznych szkodników jest schitovka że         ma szerokiej dystrybucji oreal. Pojawienie się takiego czy innego szkodnika         konieczność monitorowania i zapobiegania ich masowe pojawienie.

Aby być skutecznym         ochrony przed szkodnikami w celu systematycznego przeprowadzania profilaktycznych         działalności niszcząc etapie zimowania na roślinach, czyste otmerzshuyu         Kora na pniu i głównych gałęzi szkielet, zabijać chwasty         zawierać gleby w razie potrzeby do stracenia. Zwalczaniu szkodników         ręcznie i biologicznych środków oraz, w ostateczności, stosowanie chemicznych         narkotyków.

Przedwczesna śmierć z moreli.  Jest to bardzo niebezpieczne choroby i rozprzestrzeniania         szeroko. Zgodnie z jej szkodliwy wpływ i skuteczność małych         w leczeniu raka, przypomina człowieka. Chociaż nie kompletne wiarygodne         danych na temat przyczyn tego zjawiska.

Uważa się, że         choroby biologicznym, jest znany we wszystkich obszarów pod uprawę         Apricot i zawsze prowadzi do skurczu drzew.  Szybkość i charakter manifestacji         Istnieje kilka rodzajów tej choroby niebezpieczne i źle rozumiane         moreli.  Szybkoschnący drzew - najczęściej.

W okresie wegetacji         drzew bez żadnych widocznych oznak cierpienia nagle całkowicie lub częściowo         wysycha. Dobrze rozwinięte liście i zwykle malowane bardzo szybko,         w ciągu 2-3 dni znikną.  Z taka zwięzłość jakiejkolwiek choroby         Ogrodnik interwencji jest nieskuteczne, ponieważ drzewa są jeszcze suche.         W literaturze, ta forma choroby występuje pod nazwą udarów.

Stopniowej śmierci drzew moreli jest jedną z form ekspresji         tej choroby. W tym przypadku objawy ujawniają się długo         do pełnego usyha drzew.  Pozwala to na ogrodników do podjęcia różnych         środków, aby chronić je, a czasem dość skutecznie. Ale nie wszystko jasne.

Tylko         wiadomo, że przedwczesna śmierć jest spowodowana przez drzewa moreli         złożonych czynników, wśród których są główne działania glebowe i klimatyczne         warunki, wpływ nadmiernie wysokie temperatury latem i niskie         zimą, późną wiosną i negatywny wpływ ranneosennih mróz,         powrót zimnej pogody wiosną, owocujące obficie, poza rolnictwem,         Wpływ podkładki, uszkodzenia drzew przez szkodniki i choroby, zaburzenia         w procesie reprodukcji i innych powodów. Zawierał 40 czynników, które         może być przyczyną przedwczesnej śmierci drzewa morelowe.

Oryginalny         fizjologiczne zaburzenia objawia roślin w niesprzyjających         czynników środowiskowych. Ponadto drzewa są objęte jedną lub więcej         chorób, które w przypadku braku środków kontroli, w wyniku         do zubożenia roślin do ich skurczu.  Wiadomo, że okres spoczynku w moreli jest bardzo krótki i kończy się         zwykle pod koniec grudnia.

Początek temperaturze dodatniej po         może prowadzić do początku wegetacji, a niektórych cukrów, białek i tłuszczów w         działania enzymów jest przekształcany na prostsze związki chemiczne. Częściowo         Substancje te zaczynają przenosić się do rozkwitu i pąki wegetatywne,         a komórki pozostały bez węglowodanów, tracą swoją elastyczność i łatwo ulegają uszkodzeniu         nawet niewielkie przymrozki.

Najwyraźniej oczywiste objawy te         wczesnym latem, kiedy większość oddziałów lub w koronie całego liści więdną,         Najbardziej natychmiast, w ciągu kilku dni, bez widocznych śladów         choroby.  Najczęściej objawy występują w latach obfitego owocowania         gdy rośliny są poważnie uszczuplone.

Podpisania tej choroby jest         edukacji kamedetecheniya na pniu i gałęziach, chociaż te rośliny mogą         mało normalnych rosnąć i owocować.  Terminowe środki zapobiegawcze w celu ochrony roślin dla         i wysoki tle agrotechnicznych może znacznie zwiększyć stabilność         moreli drzewa na groźne choroby.

A powinien zacząć wybierać         odmian, podkładek i sortopodvoynoy pary. Jeśli nie kupić losowych         roślin. Materiału rozmnożeniowego powinien być wysokiej jakości, zdrowe,         dobre i kompletne połączenie na skrzyżowaniu rodzaju z ręki (miejsce         szczepieniu). Nie jest zalecany do cięcia moreli późną jesienią, zimą i wczesną         Wiosną, kiedy temperatura powietrza jest niższa niż średnia pozytywne.

Nie można         unikać tworzenia rany na pniu, tułowia i szkieletowe oddziały, w odpowiednim czasie         uszkodzić czyszczone, dezynfekowane i pokrycia na boisku ogród, usunąć         korony chorych, uciśnionych i martwych gałęzi. Wiosna przed bud przerwy         i jesienią po liści rośliny użytkowe dezynfekować 2% roztworem         Płyn Bordeaux i jednocześnie rozpyla zaprawą wapienną. Informacja pochodzi ze strony www.olegmoskalev.ru

Apricot