apricots

Morele są używane w badaniach żywieniowych dla nerek, wątroby

Morele są przydatne ze względu na obecność witamin.

Choroby moreli klyasterosporioz

Apricot mniej podatne na choroby i szkodniki w porównaniu z śliwka . Czasami jednak drzewa chorują choroby grzybowe.  Klyasterosporioz lub perforowane miejscu (Clasterosporium carpoplilum Aderh.)  wczesnym latem na liściach pojawiają się czerwone plamy na miejscu do końca otworów latem powstają. Zainfekowane pędy tkanki pęknięcia i miejsca zniszczenia gum do żucia w następujący sposób gummy lukier sok na powietrzu.

Ta choroba dotyka zwykle osłabione rośliny, które albo nie są dobrze podciągnięty dołki, lub po nadmiarem zbiorów.  Monilioz (Monilia cenerea Bonord.)  sprawczy zimuje grzyb agenta na zainfekowanych organów roślinnych. Wiosną grzybni grzybów tworzy sporulacji. Początkowo choroba powoduje brązowienie i suszenie kwiatów, a następnie liście i pędy roczne.

Latem, grzyb rozwija się na owoce. Po pierwsze, jest mała ciemna plama, która stopniowo się rozwija, obejmujące cały owoc. Ciało brązowieją, a powierzchnia pokryta jest małe czarne sporulacji poduszki. Zainfekowane kurczyć owoców, więdną i opadają.

Ogród utrzymanie Paramount w dobrym stanie sanitarnym. Chorobotwórcze grzyby są na liście, gałązki, owoce, kora i inne części drzewa, ważne jest, aby zebrać i spalić jesiennych liści, pni drzew kopać koła. Skutecznym środkiem jest stosowanie nawozów organicznych i mineralnych i wapna.

Nawozy zapewnienia dobrego wzrostu drzew i jednocześnie zmieniać odpowiedź sap komórki w kierunku niekorzystnym na patogeny i szkodniki.  Należy również usunąć wzrostu korzenia i wyciąć suchych i chorych gałęzi, obrać z kory ototmerzshey tułowia, tuszowanie uszkodzone miejsce na boisku w ogrodzie.

Istotne jest, aby przepływ powietrza przez korony: ważne jest, aby usunąć wzrostu na pniu i gałęziach szkieletowych, prowadzenia odmłodzenia korony.  Środków kontroli chemiczne są skuteczne wyeliminowane oprysków wczesną wiosną, przed rapuskaniya nerek nitrafen (2-3%), Bordeaux mieszaniny (4%), siarczan żelaza (5-8%). W czasie aktywnego sprayu wegetacji przed chorobami Bordeaux mieszanki (1%), tsinebom (0,5%) lub tlenochlorku miedzi.

Pierwsze opryskiwania wykonuje się natychmiast po kwitnieniu, następne trzy lub cztery co 10-15 dni.  Z prawej drzew opieki mają zdrowy wygląd, rozwijała się 40-70 cm i prawie chora.  Szkodników owadzich spowodować ogromne szkody dla mszyc: to osłabia roślinę, a następnie mogą rozstrzygać sadzy formy.

W mszyce mogą być sterowane za pomocą środków mechanicznych, niszcząc go z wyglądu, lub spray z mydłem naparów z tytoniu, mniszek lekarski, popiołu.  Plum ćma (Laspeyresia fundebrana Tr.)  uszkadza owoców śliwki i morele, do pewnego stopnia. Jest to mały motyl zimuje jako kokon, w dolnej części tułowia lub w warstwie gleby powierzchni. Motyle pojawiają się na początku czerwca i składają jaja w jajnikach owoców lub ogonkami liściowymi.

Następny, Motyl i przepoczwarzają się w połowie lipca do połowy sierpnia jest wytwarzanie lato lot ćmy i jaj ćmy na owocach powstaje.  Metody mechaniczne są bardzo skuteczne zbieranie i niszczenie uszkodzonych owoców, sprzątanie kory na pniu, pnie drzew kopanie koła.  Harms moreli i gąsienica motyla boyaryshnitsy, gryząc pączki, liście.

Jest to także łatwy do zniszczenia mechanicznie i zimowania martwych opuszcza gniazdo z jajami, dołączony do gałęzi pajęczyna, konieczne jest gromadzenie i zniszczyć jesienią lub wczesną wiosną.  I jak rosną morele?  Linki do rzeczy: Apricot Online Apricot w Apricot na stronie internetowej Informacja pochodzi ze strony www.botanichka.ru

Morele